Pojazdy użytkowe na targach IAA Hanower 2018

Pojazdy użytkowe na targach IAA Hanower 2018

Samochody dostawcze, autobusy i ciężarówki – pojazdy użytkowe są ważną częścią naszego życia. Dziś bowiem możemy wybierać z szerokiej gamy towarów z całego świata, które są dostarczane do naszych drzwi. Nie byłoby to możliwe bez transportu towarowego i logistyki. To pojazdy użytkowe, które pracują na tzw. ostatniej mili. Przewożą one ponad 70%  wszystkich transportowanych towarów i dlatego stanowią trzon transportu i gospodarki. To także dostawcy usług i szoferzy. Pozbywają się naszych odpadów, pomagają nam przenieść dom, pomagają służbom ratowniczym, zabierają nasze dzieci do szkoły i doprowadzają nas do pracy. Tak więc pojazdy użytkowe faktycznie utrzymują nasze codzienne życie „w drodze”.

67. targi pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze w dniach od 20 do 27 września 2018 r. poświęcone były kwestiom przyszłości pojazdów użytkowych. W rzeczywistości cały sektor pojazdów użytkowych znajduje się na fali innowacji. Podobnie jak w wielu innych gałęziach przemysłu, szczególnie ważnymi tematami są automatyzacja i łączność, bezpieczeństwo i ochrona środowiska, mobilność elektryczna oraz nowe koncepcje logistyczne i drogowe dla miast przyszłości.

Targi pojazdów użytkowych IPojazdy użytkowe na targach IAA Hanower 2018AA odbywają się w Hanowerze co dwa lata i są wiodącymi światowymi targami w zakresie transportu, logistyki i mobilności. Oferują szczególny przekrój całego łańcucha wartości w branży, od pojazdów po transport i logistykę, od producentów po wielu pośrednich dostawców. Wśród ponad 2000 wystawców ci najwięksi, jak MAN, Iveco, DAF, Daimler, Scania czy Volvo zaprezentowali swoje najnowsze „dzieci” i rozwiązania technologiczne do testowania. Program towarzyszący pn. New Mobility World (Nowy Świat Mobilności) koncentrował się na się na kwestiach, w jaki sposób transport i logistyka mogą być jeszcze bardziej wydajne, a zwłaszcza bardziej ekologiczne oraz inteligentne.

Odwiedzający mogli skorzystać z autonomicznych vanów kursujących po terenach targowych. W obszarze New Mobility World demonstrowane były najnowsze pojazdy użytkowe, usługi i systemy pomocy – w akcji. Nie zabrakło historii transportu na pokazie klasycznych ciężarówek, omnibusów i furgonetek. Było też coś dla fanów miniaturek pojazdów. Na weekendowej „Automanii” IAA 2018 kolekcjonerzy mogli prezentować, wymieniać  czy kupować miniaturowe ciężarówki, ciągniki, furgonetki, autobusy lub samochody.

Na targach wybierana jest Ciężarówka Roku, którą w tegorocznej edycji została nowa ciężarówka Ford F-Max. Wybór, który wzbudził pewne kontrowersje, ponieważ ta ciężarówka nie jest jeszcze dostępna na rynku w większej części Europy. Ford nadal pracuje nad siecią dealerską, a produkcja F-Max ( w Turcji) jeszcze się na dobre nie rozpoczęła. Mimo to jest to oryginalny zwycięzca i mamy kolejną markę, która wchodzi na rynek w Europie. Tak więc: Gratulacje dla Forda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *