Pojazdy użytkowe na targach IAA Hanower 2018

Pojazdy użytkowe na targach IAA Hanower 2018

Samochody dostawcze, autobusy i ciężarówki – pojazdy użytkowe są ważną częścią naszego życia. Dziś bowiem możemy wybierać z szerokiej gamy towarów z całego świata, które są dostarczane do naszych drzwi. Nie byłoby to możliwe bez transportu towarowego i logistyki. To pojazdy użytkowe, które pracują na tzw. ostatniej mili. Przewożą one ponad 70%  wszystkich transportowanych towarów i dlatego stanowią trzon transportu i gospodarki. To także dostawcy usług i szoferzy. Pozbywają się naszych odpadów, pomagają nam przenieść dom, pomagają służbom ratowniczym, zabierają nasze dzieci do szkoły i doprowadzają nas do pracy. Tak więc pojazdy użytkowe faktycznie utrzymują nasze codzienne życie „w drodze”.

67. targi pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze w dniach od 20 do 27 września 2018 r. poświęcone były kwestiom przyszłości pojazdów użytkowych. W rzeczywistości cały sektor pojazdów użytkowych znajduje się na fali innowacji. Podobnie jak w wielu innych gałęziach przemysłu, szczególnie ważnymi tematami są automatyzacja i łączność, bezpieczeństwo i ochrona środowiska, mobilność elektryczna oraz nowe koncepcje logistyczne i drogowe dla miast przyszłości.

Targi pojazdów użytkowych IPojazdy użytkowe na targach IAA Hanower 2018AA odbywają się w Hanowerze co dwa lata i są wiodącymi światowymi targami w zakresie transportu, logistyki i mobilności. Oferują szczególny przekrój całego łańcucha wartości w branży, od pojazdów po transport i logistykę, od producentów po wielu pośrednich dostawców. Wśród ponad 2000 wystawców ci najwięksi, jak MAN, Iveco, DAF, Daimler, Scania czy Volvo zaprezentowali swoje najnowsze „dzieci” i rozwiązania technologiczne do testowania. Program towarzyszący pn. New Mobility World (Nowy Świat Mobilności) koncentrował się na się na kwestiach, w jaki sposób transport i logistyka mogą być jeszcze bardziej wydajne, a zwłaszcza bardziej ekologiczne oraz inteligentne.

Odwiedzający mogli skorzystać z autonomicznych vanów kursujących po terenach targowych. W obszarze New Mobility World demonstrowane były najnowsze pojazdy użytkowe, usługi i systemy pomocy – w akcji. Nie zabrakło historii transportu na pokazie klasycznych ciężarówek, omnibusów i furgonetek. Było też coś dla fanów miniaturek pojazdów. Na weekendowej „Automanii” IAA 2018 kolekcjonerzy mogli prezentować, wymieniać  czy kupować miniaturowe ciężarówki, ciągniki, furgonetki, autobusy lub samochody.

Sprawdź również: pomysły na biznes w branży moto

Na targach wybierana jest Ciężarówka Roku, którą w tegorocznej edycji została nowa ciężarówka Ford F-Max. Wybór, który wzbudził pewne kontrowersje, ponieważ ta ciężarówka nie jest jeszcze dostępna na rynku w większej części Europy. Ford nadal pracuje nad siecią dealerską, a produkcja F-Max ( w Turcji) jeszcze się na dobre nie rozpoczęła. Mimo to jest to oryginalny zwycięzca i mamy kolejną markę, która wchodzi na rynek w Europie. Tak więc: Gratulacje dla Forda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *